Big Brave — 12. november

GR0M MMXX & Damn.Loud Agency esitlevad:
Big ‡ Brave esmakordselt Eestis!

20.mail annab Sveta Baaris oma esimese Eesti kontserdi Kanada noise-rock trio Big ‡ Brave, kelle seni suurim saavutus eksperimentaalse noise-muusika põllul on värskelt allkirjastatud leping žanri-moodustava plaadifirmaga Southern Lord Recordings (Sunn O))), Boris, Earth).

Tegutsedes algselt folk-duetina, on nüüdseks BIG | BRAVE üks omapärasemaid bände avangardi metallimaastikul. Bassistipuudus ei takista Montrealist pärit trio’l luua mudaseid bassiseid tornaadosid – klammerduv minimalism ja hüpnotiseeriv mantralik saund toob Kanadalased kokku Michael Giraga, ning südantlõhestav vokaal kutsub esile Björki, Patti Smithi või Lydia Lunchi kujutised. Hoolimata pimedusest ja deemonlikest kirgedest, mis esinevad BIG | BRAVE kümneminutilistes oopustes, määratlevad Quebeci põliselanikud oma muusikat püsivalt kui “pimedat, kuid õnnelikku”.

“Mitte, et me arvaksime, et oleme mingid erilised,” kehitab kitarrist Matthew Ball õlgu. “Püüame lihtsalt anda endast parima, et luua muusikat, mida kindlasti keegi teine praegu ei tee.”