Birds In Row (FR) + support • 04.10 • Sveta

Prantsuse post-hardcore trio Birds In Row oktoobris esimest korda Eestis

Sügisel esineb Eestis esimest korda Prantsusmaa post-hardcore trio Birds in row, tähistades oma kümnendat tegutsemisaastat. Kontsert toimub 4. oktoobril Sveta Baaris, korraldab muidugi Damn.Loud.

Birds In Row sai rahvusvahelise hoo aastal 2012, kui nad sõlmisid plaadilepingu USA leibeliga Deathwish Inc. Nende värskeim album “We Already Lost The World” ilmus eelmisel aastal ning selle esitluseks põrutasid nad USA tuurile koos skenelegendidega Converge ja Neurosis, hiljem jätkasid peaesinejana. Arvustajatest võiks välja tuua ajakirja Exclaim!, mis kiitis plaadi heaks kõrge hindega 8/10 ning ütles, et album tabab raskete ja puhaste toonide õiget tasakaalu, samas kasvatades bändi kõlapilti värskendavalt ja ootamatult, kindlustades sellega bändi positsiooni teiste žanri suurnimede kõrval.”

Esindusliku screamo / post-hardcore bändina hoiab Birds In Row muidugi hingelähedasena DIY lähenemist, lugudes on nii emotsionaalsemaid noote kui hetke sotsio-poliitilistesse probleemidesse kaevumist. “We Already Lost The World” on lõpuks siiski positiivse noodiga – kui me end kokku võtame, siis võime veel selle maailma päästa.

Lootusrikas emotsionaalsus ja ausus post-hardcore võtmes kõlab parimal moel ka 4. oktoobril Sveta Baaris. Soodsamad erikujundusega piletid on müügil Tallinnas kaupluses Stanford Music (Raua 1) ja Sveta Baaris. Veebis on piletid saadaval Ticketeris:
http://ticketer.ee/birds-in-row-tallinn

Play Video