Drab Majesty (US) + Svet Nureka • 14.04 • Sveta Baar

Drab Majesty (USA) aprillis esmakordselt Eestis!

14. aprillil maandub Sveta Baari otse avakosmosest Drab Majesty ning kanaldab teile dimesioonidevahelisi helisid ja jagab oma kosmilist agendat. Maistes küsimustes USAs oleva postiaadressiga Drab Majesty on hetke kuumimaid nimesid darkwave ja postpunk skenes. Kohaliku toena astub lavale Svet Nureka, Ilya Bogatõryovi (PVC16) kontseptuaalne avant new-wave projekt koostöös visuaalsete kunstnikega. Bändidele vahepalaks mängivad Bat Soundsi DJ-d.

Drab Majesty puhul võite ette kujutada süngemat sorti new wave pala, priskelt süntekasaunde täis, vokaal kui The Cure’i Robert Smithi madalamad oktaavid, samas tempo tihe kui Joy Division, kitarr kui Sisters of Mercy või Cocteau Twins. Kosmilised teemad väljanägemises ning inspiratsioonis pärinevad bändi hinge Andrew Clinco aka Deb DeMure’i põhjalikumat sorti UFO-uuringutest, tumedaid toone lisavad viited kultusgrupile Heaven’s Gate.

Drab Majesty hetkel viimane, teine stuudioalbum “The Demonstration” sai ka laias ringis pressilt kiita. SLUG Magazine nimetas selle “ideaalseks” albumiks, mis “läheb kaugemale kui ööelu glamuur ning illustreerib masenduse keerukust”. Spill lajatas 9 punkti 10st ning arvas albumi olevat “fenomenaalse, erakordsete esitajatega”. CVLT Nation ütles, et album oli “rohkem kui oleks osanud unistadagi” ning nimetas seda kui “segu postpunk vokaalidest, kõrgetasemelisest lüürikast, lenduvast süntekasaundist ning shoegaze mõjutustest”.

Viimased kaks aastat on toonud Drab Majestyle kontserttuurid koos bändidega nagu Psychic TV, Clan of Xymox, The Frozen Autumn, Prayers ning plaadifirmakaaslased Youth Code ja King Dude. Järjest suuremate lavade ja veelgi efektsema lavashow tarvis on Deb DeMure’ile lisandunud bändi Mona D – ka Tallinnas astub Drab Majesty lavale duona.

Play Video