Selofan

GR0M MMXX x Damn.Loud esitlevad:

26.veebruaril esineb esmakordselt Eestis Kreeka pealinna cold-wave duo Selofan, kes on panustanud juba 8 aastat lääne tsivilisatsiooni hälli alternatiivmuusika skeene arendamisse.

Selofan on nüüdseks saanud Kreeka alternatiivmuusika skeene peamiseks edasiviivaks jõuks – kes on oma kaheksa tegutsemisaasta jooksul avaldanud kuus kauamängivat albumit, loonud tumedale minimalistlikule muusikale spetsialiseerunud plaadifirma FABRIKA RECORDS ning mini-festivali ja isegi muusikariistade- ja plaadipoe Ateenas. Dueti muusikaliseks edasiviivaks jõuks on unistavatest saksofoniosadest kootud retrokompositsioonid, trummimasina läbilõikav rütm, klassikaline “new wave” bassiliin ja vastupandamatu Joanna võrgutav vokaal, mis kõlab nii inglise, saksa kui kreeka keeles.

“Selofan pidi algselt esinema uue linnafestivali GROM raames, kuid meil on siiralt hea meel, et olenemata elu keerdkäikudest saame bändi siiski Eestisse esinema tuua. Selofani muusikaline stiil on just selline post-punk, mis mind isiklikult viimase aasta jooksul palju inspireerinud on,” lisab Damn.Loudi promootor Karl Korts.

Selofan astub üles 26.veebruaril Sveta Baaris. Piletid on müügil Ticketeris ning Sveta Baaris.