Shining (NOR), Four Stroke Baron, Dreamarcher • 10.02 • Tapper

Damn.Loud Booking esitleb :
Jazz-metaliga tuntuks saanud Shining (NOR) esitleb veebruaris Tallinnas uut rokenroll albumit.

10. veebruaril jõuab Shining (NOR) Euroopa tuuri raames Tallinna klubisse Tapper esitlema oma uut albumit “Animal”. Piletid on saadaval Ticketeris (www.ticketer.ee/shining-tallinn), soodsamad erikujundusega piletid on müügil kaupluses Stanford Music (Raua 1) ja pubis Woodstock (Tatari 6).

Piletid :
15€ – Stanford Music (Raua 1), Woodstock (Tatari 6)
20€ – www.ticketer.ee/shining-tallinn
25€ – ukselt

Võid näha teda puhumas tuld läbi saksofoni koos endise Megadethi kitarrilegendiga Marty Friedmaniga, kütmas soolosid Taani big bandis Blood Sweat Drum ‘n’ Bass, klahvide taga legendaarses Norra black metal bändis Emperor või hoopiski mäletada teda Norra electro-jazz ansambli Jaga Jazzist helilooja ja flöödimängijana – just nii mitmekülgne tegelane on bändi Shining hing – eestvedaja, laulja, kitarrist, saksofonimängija ja lugudekirjutaja – Jørgen Munkeby, kui loetleda vaid mõned ta tegemised.

Shining ise, olles 1999 alustanud hoopiski esoteerilise ja mõistatusliku left-field jazz-bändina, vallutas jõuliselt kuulajate ning kriitikute tähelepanu “blackjazz” seeria albumitega, kus varasem jazzikogemus kõlab täpselt parajalt veidralt ekstreem-metalis. Albumid “Blackjazz” (2010), “One One One” (2013) ning “International Blackjazz Society” (2015) kirjutasid bändi kindlasti metalmuusika ajalukku, samas kõnetasid laiemalt obskuursema ning pahelisema poole avant-garde muusika kuulajaid.

Nüüd, äsja oktoobris avaldatud tuliuue albumiga “Animal”, on Shining teinud taaskord peadpööritava pöörde ning taasleiutanud end kui pööraselt kaasahaarav rockbänd. “Meil oli 360 kraadi valikuks suunamuutusel. Küsisime endalt, ega me ei lähe liiga kaugele oma varasemast muusikast, aga ka seda, kas see on piisavalt radikaalne muutus? On tõsi, et stuudios muutusid lood aja jooksul tavapäraselt vähem veidraks ning rohkem ligipääsetavaks. Uus plaat on pigem Muse kui Meshuggah, pigem Ghost kui Gojira või pigem Biffy Clyro kui Burzum,” räägib Munkeby. “Animal” on korralik üllatus fännidele, kuid samas äratuntavalt Shiningu album, mis samal ajal lubab bändil end tõestada taas uues stiilis.

Play Video