Show

SUNN (US) • 14.10 • Vene Teater

Posted

Sunn O))) (USA) „Life Metal“ esitluskontsert Vene Teatris

Ameerika eksperimentaal-metali kultusnimi Sunn O))) esineb 14. oktoobril esimest korda Eestis! Tegu on grupi tänavu aprillis ilmunud albumi „Life Metal“ Euroopa esitlustuuri kontserdiga.

Piletid hinnaga 35–65 eurot Tallinnas Vene Teatris toimuvale kontserdile on müügil Piletilevi veebipoes ja müügipunktides üle Eesti.

Juba alates 1998. aastast jõuliselt raskemuusika žanripiire lammutanud kitarristi, produtsendi ja visuaalkunstniku Stephen O’Malley ning kitarristi Greg Andersoni loodud Sunn O))) helipaletis ristuvad drone, black metal, tume ambient ja mürarokk nüüdismuusika, džässi ja minimalismiga. Sunn O))) monoliitsete helikamakate põhielementideks on kõrvumulgustav volüüm, äärmuslikult aeglane tempo, selgelt määratletava rütmi ja meloodia puudumine ning tavatu häälestus. Kontsertidel võimendatakse muusika kummituslikku laengut pikkade esinemisrüüde ja toimuvat saladuseloori mähkivate tossupilvedega.

Sunn O))) on teinud koostööd nii Norra eksperimentaalmuusika kooslusega Ulver kui ka popi ja avangardi vaheliste stratosfääride pooljumalate Scott Walkeri ja Julian Cope’iga. Romaanikirjanik John Wray on oma Sunn O))) kogemust kirjeldanud kui „India raga kuulamist keset maavärinat”.

Aprillis 2019 Southern Lord Records alt ilmunud Sunn O))) kaheksas täispikk stuudioalbum „Life Metal” salvestati legendaarse Steve Albini Electrical Audio stuudios.

„„Life Metal” on tulvil elu ja energiat. See on võidukas, innustav ja köitev plaat. Sunn O))) on loonud midagi tõeliselt hiilgavat.” – Kerrang

„Drone metali titaan Sunn O))) on tagasi – üüratu „juurte juurde naasmise” albumiga!” – Pitchfork

Uksed kontserdile avatakse kell 19.00, kontsert algab kell 20.00.

Kontserdi korraldajad on Shiftworks OÜ ja Damn.Loud Agency

Play Video