TMW 2020: Void Valley

Damn.Loud Agency, Urban Culture Entertainment & GR0M MMXX esitlevad:
TMW Void Valley
27. august
Sveta Baar

21:00 Bedless Bones (EE)….
… Bedless Bonesi taga on interdistsiplinaarne artist ja multiinstrumentalist Kadri Sammel, kes moodustab ka ühe poole industrial/deathbeat bändist Forgotten Sunrise. Bedless Bones eksperimenteerib erinevate noir-žanritega, rajades sildu dark wave’i, sombuse EBMi ja tehnobiitide, tööstuslike helide ja IDMi abstraktse võõrapärase õhustiku vahel, nende kõigi piirjooni usinalt painutades. Projekt saab elu läbi mitmekihiliste, melanhoolsest õhustikust kantud lugude, mis samal ajal ka tumedaid tantsupõrandaid läidavad ja tuttavlikult mõjuvad.

22:00 Thot (BE)…
… „Kõike liigutavat jõge peetakse vägivaldseks, kuid teda kinni hoidvaid barjääre kunagi mitte.”See Bertolt Brechti tsitaat on parim viis kirjeldada Belgia kollektiivi THOT uusimat albumit „FLEUVE”. Cult of Luna liikme Magnus Lindbergi produtseeritud teosel esitab trummid-bass-kitarr trio üheksa lugu, milles sulanduvad kokku kirglikud hääled, raskekoelised süntesaatorid, kaeblevad klarnetid ja bulgaaria koorid. Käesoleva albumiga on THOT kirjutanud valeva oodi Euroopa maailmajaole ja selle kultuurilisele ajaloole, looduse vaigistamatule inspiratsioonile, naistele ning transtsendentsusele.

23:00 Wiegedood (BE)…
… Wiegedood on Belgia black metali ansambel, mille liikmed on juba varasemalt tuntud bändidest nagu Amenra, Oathbreaker, Rise And Fall jt. Gentis baseeruv kollektiiv on välja andnud albumitriloogia „The Dead Have It Good”. Triloogia albumid I, II ja III on kõik pühendatud muusikute traagiliselt surnud sõbra mälestusele. Igaüks nendest albumitest on suurepärane näide Norra juurtega žanri kaasaegsest tõlgendusest. “Vaatamata sellele, et meeleheide ja lootus on kaks vastandit, usun, et need käivad alati käsikäes,” selgitab bändi vokalist ja kitarrist Levy Seynaeve grupi filosoofiat.

00:15 Hope (DE)…
… Kujuta ette, kui Portishead tänapäeva Berliinis alustaks. Siis tuleb Josef Beuys, kraasib neid tiheda terasharjaga ja eksponeerib neid pimedas, 30 meetri kõrguses silotornis, mis algselt mõeldud tehislike jäämägede valmistamiseks. Selle kõige tulemusena saadud kunstisüntees võib vabalt olla tabav vaste sellele, mida HOPE endast kujutab.

01:15 Figure Section (BE)…
… Figure Section sündis Austria-Belgia muusiku ja näitleja Olivia Carrére’i (ehk Olive) ja Belgia artisti ning produtsendi Yannick Francki kohtumisest, kui nende teed Brüsselis teatrilaval ristusid. Algselt näidendite ja etteastete saatemuusika kallal ühiselt töötades ilmnes, et nende koostöös vabaneb hulgem loomingulisust. Ühine austus cold wave’i, süntpopi ja EBMi vastu tegi neid veelgi lähedasemaks, misjärel sai selgeks sihiks moodustada duo.

Alates 2009. aastast igal kevadel Tallinnas toimuv muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) täidab ka sel kevadel meie pealinna uute helide ja homsete mõtetega.

Lisaks rahvusvahelise artistivalikuga muusikafestivalile toimub TMW raames muusika- ja loovtööstuse konverents, tasuta linnalava kontserdid, avalike vestluste sari ja ettevõtmised avalikus linnaruumis.